Rusza cykl spotkań dla instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych, których celem jest zachęcenie do działań na rzecz ekonomii i animacji społecznej. Zapisy trwają do 23 marca.

Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie BORIS oraz Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej. W 2014 r. na terenie gminy Brwinów prowadzony był program „Partnerska Gmina”. Skorzystali z niego mieszkańcy Koszajca, Domaniewa, Owczarni i Żółwina. Efektem współpracy było postawienie diagnozy i wytyczenie obszarów działania oraz mobilizacja mieszkańców do wzięcia udziału w konkretnych inicjatywach. W tym roku Stowarzyszenie zainicjowało program na rzecz ekonomii społecznej i animacji społecznej. Zgłaszać mogą się instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe z trzech gmin: Brwinowa, Puszczy Mariańskiej i Legionowa.

Pierwszym działaniem jest jednodniowe seminarium, które odbędzie się 26 marca w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu program tego spotkania i działania zaplanowane do maja br.


Program spotkania 26 marca

Kolejne działania