W czasie ferii dzieci się nudzą… ale nie w gminie Brwinów. Bogatą ofertę zajęć dla uczniów przygotował Gminny Ośrodek Kultury, ŚOPS, a także szkoły i biblioteka Publiczna im. W. Wernera.

Ciekawą ofertę zajęć przygotowała Biblioteka Publiczna im. W. Wernera. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-17.00. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych związanych z zimą. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i piątki. Z kolei starsze dzieci młodzież będą mogły nauczyć się haftu na kanwie we wtorki i środy. Wszystkie zajęcia w bibliotece oparte są na literaturze pięknej i edukacyjnej, a ich głównym celem jest pokazanie uczestnikom, jak doskonałym źródłem zabawy i informacji może być książka. W pierwszym tygodniu ferii w bibliotece w Otrębusach od pon. do piątku w godzinach 13-14.30 uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywnego rękodzielnictwa „Filcowanie dawniej i dziś”, wykorzystując przy tym literaturę dostępną w księgozbiorze biblioteki. Przez cały okres ferii, w godzinach pracy biblioteki, w Oddziale dla dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki oraz w filii w Otrębusach wszyscy chętni mogą pograć w gry planszowe. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać.

 
Dla tych, którym trudno na dwa tygodnie pożegnać się ze szkolnymi murami, ofertę przygotowały też szkoły w Żółwinie i Otrębusach. W pierwszym tygodniu ferii w szkole w Żółwinie odbędą się zajęcia sportowe, a także wycieczki w ciekawe miejsca. Szkoła w Otrębusach zaprasza na półkolonie w czasie całych ferii, w ramach których będą warsztaty cyrkowe, wycieczki do teatru, kina, muzeów na kręgle czy na basen.

 
Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie jak co roku organizuje akcję Zima w Mieście. Wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, wyjazdy na kręgle czy do kina to tylko niektóre z atrakcji czekające na uczniów. Na dzieci w świetlicach w Owczarni i Domaniewie czekają warsztaty, a dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w hali sportowej w Brwinowie obóz koszykarski w ramach półkolonii. Zima w Mieście (podobnie jak Lato w Mieście) cieszy się dużym zainteresowaniem – listy chętnych zapełniają się już pierwszego dnia zapisów.

 
Kosmiczne ferie dla swoich podopiecznych przygotował Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Program „Ale kosmos! – program profilaktyczno-naukowy” pozwoli dzieciom nie tylko spędzić ciekawie, bezpiecznie i radośnie czas wolny, ale także wzmocni ich umiejętność pracy w grupie, podniesie samoocenę, ukaże mocne strony dziecka poprzez działania animacyjne, twórcze, zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczno-wychowawcze. Program przewiduje wycieczki wyjazdowe, wycieczki piesze, zajęcia tematyczne prowadzone w świetlicach, twórcze zabawy, zajęcia z elementami socjoterapii i profilaktyki. Do działań o charakterze animacyjnym zaangażowani będą wolontariusze na co dzień współpracujący ze świetlicami oraz przedstawiciele „Grupy Liderów” – grupy aktywnej i twórczej młodzieży.