Pracownicy samorządów oraz osoby zainteresowane rewitalizacją, budowaniem świadomości o wartościach lokalnego dziedzictwa i opieki nad zabytkami mogą wziąć udział w bezpłatnym webinarium w dniach 29 i 30 listopada 2022 r.

Głównym tematem webinarium jest zagadnienie rewitalizacji w kontekście dziedzictwa. Dodatkowo program wydarzenia obejmuje kwestie takie jak: współpraca NGO z administracją w zakresie prowadzenia renowacji, a także możliwości rozwoju kulturowego i turystycznego gminy w oparciu o lokalne muzea i zabytki. Prelegentami wydarzenia będą m. in. eksperci Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przedstawiciele Miasta Marki i Miasta Żyrardowa oraz historycy architektury.

Dwudniowe webinarium odbędzie się w 29-30 listopada br. Do uczestnictwa zachęcamy osoby zajmujące się m. in. gminnymi ewidencjami zabytków, gminnymi programami opieki nad zabytkami, miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, rewitalizacją, dotacjami na zabytki czy rozwojem strategicznym gminy. Ponadto zapraszamy do udziału jednostki organizacyjne, jak domy kultury, izby pamięci i muzea.

Wydarzenie odbywa się w formie zdalnej w aplikacji MS Teams. Aby wziąć w nim udział wystarczy kliknąć poniższe linki w odpowiednim dniu. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji, ani instalacji oprogramowania. Liczba uczestników jest nieograniczona. Prelekcje w obu dniach odbywają się w godzinach 10:00-14.30.

Link do webinarium w dniu 29.11: Mazowieckie Forum Dziedzictwa - 29.11

Link do webinarium w dniu 30.11: Mazowieckie Forum Dziedzictwa - 30.11

Program Forum: link do pobrania

Wszelkich informacji na temat Forum udzieli Pani Dominika Piluk, tel. 22 59 79 161, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..