MRiRWkonkursfilm1201x507zielony-wwwMłodzi mieszkańcy wsi w wieku od 16 do 40 roku życia mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Filmy pokazujące polską wieś można przesyłać do końca września.

Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Celem konkursu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika i pokazanie, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych. Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są dwie kategorie wiekowe:


• Kategoria I – Ta kategoria jest dla Ciebie, jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi. Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.


• Kategoria II – Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? Ta kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.


Formularze zgłoszenia są przyjmowane do 28 września 2022 r., a filmy do 30 września 2022 r.
Szczegóły są na stronach:


www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi


https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci


https://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci


Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.