Fundacja Ludzie są Najważniejsi zaprasza do dołączenia do nowego projektu "Historie Opowiedziane".  Celem jest upamiętnienie lokalnych społeczników, których wspominać będą żyjący świadkowie ich działalności.

Historie Opowiedziane" to cykl opowieści o niesamowitych postaciach, których niestety już z nami nie ma. Są to ludzie zwyczajni, a zarazem niezwykli: społecznicy, pasjonaci, osoby różnych profesji, którzy inspirują. Dzięki tej akcji chcemy przywrócić ich historie.  Wierzymy,  że w ten sposób nie tylko oddajemy hołd zmarłym, ale przyczyniamy się  do tego, że jako społeczeństwo świadome historii swoich bohaterów jesteśmy w stanie budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

 

Każdy z nas znał człowieka, o którym śmiało możemy powiedzieć, że był niezwykłą postacią. Historie te często są fascynujące, niepowtarzalne, a zarazem zupełnie codzienne. Jest to żywa historia utkana z emocji, ludzkich doświadczeń, wspomnień, relacji. To ogromnie wielkie bogactwo wpisane w każdą pojedynczą biografię. Chcemy, aby wyjątkowe postacie były zapamiętane przez żywą opowieść świadków. W ramach projektu powstanie cykl nagrań opowieści o lokalnych bohaterach przedstawione przez ich rodziny, znajomych i najbliższych. Materiały będą opublikowane w internetowych kanałach Fundacji oraz szeroko promowane. 

Projekt jest realizowany pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie.

Bohaterami reportażu mogą być osoby lub grupy osób, których już z nami nie ma, a są inspiracją, lokalnymi bohaterami, byli społecznikami, działaczami, którzy poświęcili serce dla społeczeństwa. Postacie te powinny mieć żyjących świadków ich działalności, którzy według Państwa wiedzy wyraziliby zgodę na nagranie z nimi reportażu.Celem Fundacji Ludzie są Najważniejsi jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa świadomego swojej historii i bohaterów, a także kształtowanie postaw społecznych umożliwiających dialog między środowiskami, grupami społecznymi czy narodami.

 

Fundacja prowadzi ogólnopolskie projekty mające na celu dbanie o pamięć osób zasłużonych dla lokalnej społeczności lub kraju. Wszelkie podejmowane zadania w ramach Fundacji opierają się na takich wartościach jak: szacunek, partnerstwo, odpowiedzialność, patriotyzm, transparentność, pasja. Od początku swojego działania Fundacja dokłada wszelkich starań, by dbać o dziedzictwo kulturowe i historyczne poprzednich pokoleń, by było ono obecne wśród żyjących obywateli naszego kraju.

 

Więcej na: www.najwazniejsi.pl