Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zwracanie uwagi na czynności, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, oraz zapobieganie wypadkom w gospodarstwie rolnym.

 

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3,
o dowolnej technice, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.   Praca plastyczna powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu, z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, a prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich.

 

Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Istnieje też możliwość zorganizowania w szkole spotkania z inspektorem ds. prewencji KRUS w celu omówienia zagrożeń związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych i przygotowania dzieci do udziału w konkursie.

 

Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS za pośrednictwem szkół upływa z dniem 6 kwietnia 2018 r.

 

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w  Błoniu  (tel. 22 725 -40-44 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

REGULAMIN