Od początku swojej kadencji burmistrz Arkadiusz Kosiński umawia się z mieszkańcami gminy Brwinów nie tylko indywidualnie, ale też organizuje otwarte spotkania. 100. odbędzie się w piątek 26 września 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie.

Do takich spotkań zaliczają się także coroczne organizowane w Brwinowie i w sołectwach we wrześniu. W tym roku w ramach cyklu zostało zaplanowanych 17, z czego 3 w Brwinowie. Za nami już 13, a przed nami kolejne 4 (jedno odbędzie się w październiku). Z dokładnych wyliczeń wynika, że w piątek 27 września przypada spotkanie nr 100.

Podczas spotkań z burmistrzem mieszkańcy dowiadują się nie tylko o bieżących działaniach i zamierzeniach władz, ale też zwracają uwagę np. na potrzeby swojego miasta czy sołectwa, wskazują miejsca, w których – ich zdaniem – zachodzi konieczność przeprowadzenia remontów dróg, ustawienia fotoradarów, budowy progów, wykoszenia traw, zamontowania dodatkowych słupów oświetleniowych itp.

Takie rozmowy trwają tak długo, aż każdy chętny mieszkaniec zdąży zapytać burmistrza o ważne dla niego kwestie. Niektóre postulaty mieszkańców da się załatwić „od ręki”, inne wymagają dokładnego zapoznania się z konkretną sprawą, przejrzenia dokumentacji, dotychczasowej korespondencji itp.  Najdłuższe z dotychczasowych spotkań trwało ponad 4 godziny. – Właśnie wróciłem ze spotkania w Żółwinie. Oficjalnie trwało 4 godz. i 5 minut (od 19.15 do 23.20) a potem jeszcze 40 minut emocjonującej dyskusji w kuluarach – napisał kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kosiński. Ten tydzień okazuje się też bardzo intensywny – zaplanowano w nim aż 9 spotkań.

Dodatkowym punktem w niektórych sołectwach jest uchwalenie funduszu sołeckiego. Mieszkańcy decydują, na co gmina ma przeznaczyć w 2015 r. część swojego budżetu.

Oprócz dzisiejszego spotkania w ZS nr 1 przewidziane są jeszcze kolejne:
Spotkanie nr 101 (dla mieszkańców Domaniewa i Domaniewka): 27 września o godz. 16.00, ul. Domaniewska 23
Spotkanie nr 102 (dla mieszkańców Moszny): 27 września o godz. 18.00, OSP Moszna
Spotkanie nr 103 (dla mieszkańców Brwinowa): 19 października o godz. 16.00, OSP Brwinów