„Kultura dla Natury - rapuje i segreguje” to hasło akcji prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Brwinów. Uczestnicy wakacyjnych warsztatów stworzą brwinowską ekomaskotkę.


Projekt „Kultura dla Natury - rapuje i segreguje” powstał z myślą o działaniach na rzecz ekologii w gminie Brwinów. Jego pierwszym etapem jest stworzenie Rysia Brysia, ekomaskotki z odpadów segregowanych. Jeżeli ktoś ma pomysł i chce wziąć udział w tym przedsięwzięciu, może uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach plastycznych. Odbywają się one do 10 sierpnia 2012 r. od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00-16.00
w Gminnym Ośrodku Kultury.

Gmina Brwinów otrzymała wyróżnienie za projekt „Kultura dla Natury - rapuje i segreguje” w konkursie grantowym na najlepszą kampanię edukacyjną promującą selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych organizowanym przez Rekopol Organizację  Odzysku S.A. w ramach przedsięwzięcia „Segreguj odpady - to się opłaca!” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.