Fundacja Projektor Kultury realizuje projekt polegający na opisywaniu polskich miast i gmin. Jedna książek zawierających zbiór takich reportaży zostanie poświęcona gminie Brwinów.

– Chcemy opisać polskie miasta i gminy za progiem XXI wieku. Ich rozwój, ich problemy, codzienność i odświętność, historię i współczesność. Wszystko to, co decyduje o obliczu polskich miast i gmin – mówi Dariusz Koźlenko, wiceprezes Fundacji Projektor Kultury. Nad każdą z książek, które powstają w ramach tego projektu, pracują reportażyści, dziennikarze mediów ogólnopolskich: ,,Polityki”, ,,Newsweeka”, ,,Wprost”, ,,Rzeczpospolitej”, ,,Gazety Wyborczej”, ,,Polski” i in., tworząc w ten sposób Bibliotekę Złotej Kolekcji Małych Ojczyzn. W ten sposób zostanie również opisana gmina Brwinów.

Dziennikarzy zainteresowały różne tematy. Wymieniali wśród nich m.in. związki z Brwinowem Jarosława Iwaszkiewicza i Wacława Kowalskiego, zespół „Mazowsze” i muzea w Otrębusach, tradycje jeździeckie Kań, reporterski opis zwykłego dnia oraz możliwość rozmowy z ponadstuletnimi mieszkańcami gminy lub też z osobami, które dopiero niedawno się tutaj sprowadziły. Dziennikarze wkrótce zamierzają przystąpić do pracy, ale przed ostatecznym wyborem tematów reportaży liczą też na podpowiedzi ze strony mieszkańców. O czym warto napisać? Jakie miejsca, postacie czy wydarzenia mogą zostać bohaterami reportażu?

Propozycje można zgłaszać do połowy września.
Poczta elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poczta tradycyjna: Biuro Promocji, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów
lub w formie komentarzy dopisywanych na stronie www.facebook.com/Brwinow
Projekt realizowany jest pod patronatem Związku Miast Polskich oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP.