Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swój biznes z pomocą pożyczek unijnych udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego odbędzie się 24 maja 2023 r. o godz. 10 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brwinów.

Pożyczka Mała i Pożyczka Duża to propozycje Banku Gospodarstwa Krajowego dla przedsiębiorców oraz osób, które chcą rozpocząć działalność. Pierwsza z oferowanych pożyczek wynosi do 250 tys. zł, ma oprocentowanie od 7,62% i okres spłaty do 5 lat. Druga dotyczy kwot do 2,5 mln zł z oprocentowaniem 5,72% i okresem spłaty do 8 lat. W obu przypadkach przewidziane są karencje w spłacie. 

Podczas spotkania ekspert  BGK wyjaśni, jak złożyć wniosek, jakie dokumenty będą potrzebne, jak je poprawnie przygotować i do kogo należy się zwrócić. Przedsiębiorcy zyskają praktyczną wiedzę na temat pożyczek unijnych – udzielanych na warunkach znacznie korzystniejszych niż rynkowe. Ważny jest przy tym krótki okres uruchamiania środków oraz możliwość finansowania start-upów.

Spotkanie odbędzie się w środę 24 maja o godz. 10 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brwinów. Udział w nim jest bezpłatny.

09.45 – 10.00     Rejestracja uczestników

10.00 – 10.30     Prezentacja  na temat pożyczek unijnych dla przedsiębiorców

10.30 – 11.00     Omówienie wniosku i dokumentacji pożyczkowej

11.00 –                Odpowiedzi na pytania