Finał etapu powiatowego XXX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu odbył się na terenie gminy Brwinów – w sali widowiskowej Zespołu „Mazowsze”. W konkursie uczestniczyły reprezentacje przedszkoli i szkół z całego powiatu. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zdobyły przedszkolaki z Otrębus.

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Pruszkowa, która była organizatorem konkursu na szczeblu powiatowym, zaprosiła wszystkich wykonawców do zaprezentowania się 10 maja 2023 r. na scenie sali widowiskowej Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Swoje autorskie piosenki zaprezentowały przedszkolaki i uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu pruszkowskiego. Tematem przewodnim piosenek było propagowanie zdrowego stylu życia przez promowanie m.in. zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, higieny i bezpiecznego wypoczynku. Wyjątkowego uroku występom dodawała ekologiczna dekoracja, wykonana z tektury i dobrana do muzycznego charakteru konkursu.

 

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy młodsze (I-V) oraz szkoły podstawowe klasy starsze (VI-VIII). Festiwal rozpoczął się od występów najmłodszych uczestników, a zakończyli go najstarsi uczniowie. Występom wszystkich artystów uważnie przyglądała się pięcioosobowa komisja konkursowa, której przewodniczyła Magdalena Naparty, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. W skład komisji weszli także przedstawiciele Zespołu „Mazowsze” na czele z dyrektorem Jackiem Bonieckim oraz reprezentantki ośrodków kultury z Pruszkowa i Brwinowa. Ocenie jury, oprócz treści piosenek, podlegały także umiejętności wokalne oraz walory artystyczne.

Pierwsze miejsce wśród grup przedszkolnych zajęły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Otrębus z piosenką „Mamy w sobie te moce”. Pięknie przygotowane stroje pokazywały kolorowe warzywa i owoce. Po chóralnie odśpiewanym refrenie następowały kolejne prezentacje, jaka moc tkwi w ogórku, marchewce, truskawce, bananie i innych zdrowych składnikach sałatek.

 

Pierwsze miejsca w kategorii szkolnej zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie z piosenką „Na zdrowie” (klasy I-V) oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie z piosenką „O mnie się nie martw” (klasy VI-VIII). Wystąpią oni w finale wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu w Siedlcach.

 

Zwycięzcom wręczono statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Powiatowy finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu objął swoim patronatem burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, który ufundował statuetki dla laureatów.

DSC0347
DSC0355
DSC0366
DSC0370v2