Już po raz trzeci gmina Brwinów uczestniczy w największej ogólnopolskiej kampanii, promującej zdrowy i aktywny tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Projekt „Rowerowy Maj” popularyzuje rower jako ekologiczny środek transportu do szkoły, promuje zdrowy styl życia, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Z roku na rok wzrasta liczba uczestników – w poprzednim roku aktywnie dojeżdżało do szkół ponad 1 600 uczniów. Podobnie jak w ubiegłym sezonie uczestnikami tegorocznej kampanii będą uczniowie z klas 0-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie oraz ze szkół podstawowych z Otrębus i Żółwina. Zgłoszono ponad 2,5 tys. chętnych do udziału w tegorocznym wydarzeniu. Zasady nie zmieniły się: każdy uczeń, który od 4 do 31 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny ­– na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce ­– zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Będą to naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas z największą frekwencją przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów tegorocznego „Rowerowego Maja”:

 

  • BAG DESIGN – firmę z Otrębus od wielu lat produkującą profesjonalne torby reklamowe najwyższej jakości m.in. torby foliowe nadające się do recyklingu, torby papierowe i ekologiczne wielokrotnego użytku z możliwością wykonania nadruków reklamowych i zdobień wg indywidualnych projektów.

 

  • Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej – oddział w Brwinowie świadczący usługi bankowe dla osób indywidualnych, rolników oraz firm.

 

  • Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – spółkę zajmującą się zbiorowym zaopatrzeniem w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków na terenie gminy Brwinów dla ok. 23 tys. mieszkańców.

 

  • MEGRAF Zakład Wydawniczo-Poligraficzny – firmę rodzinną działającą nieprzerwanie od 27 lat, specjalizującą się w szeroko pojętej poligrafii, profesjonalnego doradcę i wykonawcę poligrafii w różnych technologiach i różnych surowcach.

 

  • REGALTO – prezenty w dobrym guście – spółkę z Brwinowa, oferującą wyjątkowe zestawy prezentowe i paczki podarunkowe ze słodyczami i nie tylko przygotowywane na zlecenia i zamówienia indywidualne oraz grupowe.

 

  • Szkołę Jazdy Konnej PATATAJ w Kaniach – propagującą naukę jeździectwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizatora wyjazdów wakacyjnych i zimowych, a także zajęć hipoterapii i stacjonarnych szkoleń jeździeckich.

 

  • WAKE FAMILY Brwinów – organizatora aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni i bez żadnych ograniczeń wiekowych, oferującego miejsce do uprawiania wakeboardu i jazdy na nartach wodnych dla początkujących i zaawansowanych.

 

Partnerami tego wydarzenia są Straż Miejska w Brwinowie oraz OKej Brwinów.

 W Rowerowym Maju nie ma przegranych, a bardziej niż rywalizacja liczy się dobra zabawa. Zachęcamy do zamiany czterech kółek na dwa i włączenia się do wspólnej zabawy.

Pliki do pobrania:

Ulotka dla rodziców - PDF

Regulamin Kampanii Rowerowy Maj 2023 - PDF