Setne urodziny świętowała wieloletnia mieszkanka Żółwina Pani Genowefa Prusak. To nadzwyczajne wydarzenie było okazją do odwiedzenia dostojnej Jubilatki przez przedstawicieli władz samorządowych.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński i kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Agnieszka Dębowska osobiście złożyli Pani Genowefie życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych jubileuszy. Burmistrz przekazał Szanownej Stulatce list gratulacyjny oraz wręczył bukiet pięknych róż i kosz upominkowy.

Podczas spotkania Pani Genowefa opowiadała o swoim życiu i pracy. Urodziła się 2 stycznia 1923 r. w Skierniewicach. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej wraz z rodzicami przeprowadziła się do Żółwina. Pierwszą pracę podjęła w gospodarstwie państwa Regulskich na Zarybiu. Gdy jej ojciec zginął w czasie wojny, mama postanowiła pozostać w Żółwinie.

Tutaj Pani Genowefa poznała swojego męża – wychowali czworo dzieci: trzy córki oraz syna. Większość swojego życia zawodowego przepracowała w szpitalu w Tworkach, opiekując się chorymi. Będąc już na emeryturze pomagała w wychowaniu prawnucząt. Jest dumną praprababcią.  

 

Dostojna seniorka cieszy się dobrym samopoczuciem i doskonałą pamięcią. Znajduje się pod czułą i troskliwą opieką najbliższej rodziny.

 

Jubilatce jeszcze raz gratulujemy i życzymy dobrego zdrowia oraz pogody ducha na dalsze lata.

DSC1
DSC2
DSC3
ikonka