Pięć gminnych kalendarzy ściennych oraz pięć albumów „Poznaj Brwinów” (wydanie z 2022 r.) trafi do osób, które w maksymalnie 200 słowach opiszą to, co podoba im się w Brwinowie lub innych miejscowościach gminy.


Czy Brwinów da się lubić? Wiele osób odpowiedziałoby bez wahania twierdząco – choć malkontentów pewnie oburzy samo sformułowanie tematu konkursu. Czy Brwinów jest zielony, ładny, zadbany, interesujący i inspirujący, budzący dobre skojarzenia? Takim pokazują go zdjęcia umieszczone w tegorocznej edycji kalendarza ściennego. Nakład został już niemal wyczerpany, gdyż brwinowskie kalendarze stały się już tradycyjnym przedświątecznym upominkiem trafiającym m.in. do gminnych instytucji i za ich pośrednictwem do mieszkańców. Ostatnich kilka egzemplarzy mogą wygrać osoby, które do 15 stycznia 2023 r. prześlą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. krótką wypowiedź (nie więcej niż 200 słów) na temat „Ten Brwinów da się lubić”. Laureatów wybiorą pracownicy Biura Promocji, a najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone upominkami – kalendarzem na 2023 rok lub wydanym ubiegłego lata albumem „Poznaj Brwinów”. Przesłanie pracy oznacza jednocześnie wyrażenie zgody na publikację wypowiedzi pod pseudonimem/inicjałami, ale jeśli zwycięzcy konkursu będą mieli takie życzenie, ich prace mogą być opublikowane pod pełnym imieniem i nazwiskiem.
Jurorki spodziewają się ciekawych prac, gdyż Brwinów w swojej różnorodności ma wiele zalet, które przyciągają nowych mieszkańców i są powodem do dumy dla tych, którzy mieszkają tu od lat czy nawet „od pokoleń”.