Do ukraińskiego Niemirowa wyruszył autobus Kapena, który gmina Brwinów przekazała jako wsparcie dla tamtejszej społeczności. Nie wyjechał pusty – na jego pokładzie znalazły się dary ze zbiórki oraz agregat prądotwórczy.

Pomarańczowy gimbus, który przez lata służył w gminie Brwinów, teraz wspomoże Niemirów – ukraińskie miasto, które przyjmuje u siebie uchodźców wewnętrznych przybywających z terenów przyfrontowych. Zbiórka przeprowadzona na terenie gminy Brwinów pozwoliła zapełnić autobus darami. Był wśród nich agregat prądotwórczy, który władze Niemirowa zamierzają wykorzystać w schronie, gdzie mieszkańcy kryją się podczas alarmów przeciwlotniczych. W autobusie oprócz agregatu znalazły się ciepłe koce, żywność, świece, latarki, baterie, a także 1000 kg mąki przekazanej przez właściciela Galerii Brwinów, firmę WJA Apartamenty. Pomoc mieszkańcom Ukrainy, zwłaszcza w okresie zimowym, jest bezcenna. Wiele osób, które postanowiły pozostać w kraju, nie ma ogrzewania, ciepłej wody ani prądu.

W przekazaniu autobusu w ręce mera Niemirowa Wiktora Kaczura uczestniczyli 19 grudnia burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki.