Na przekór grudniowej aurze Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze postanowiło przywołać wspomnienia minionego lata… Na targowisku została już zainstalowana wystawa fotografii pokazujących przedstawienia Sceny Letniej dla Dzieci. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w mikołajki 6 grudnia 2022 r. o godz. 14.

Przechodząc przez targowisko miejskie w Brwinowie trzeba koniecznie zwolnić lub przystanąć, aby przyjrzeć się kilkudziesięciu fotografiom wykonanym podczas wakacyjnych przedstawień teatralnych. Propozycja Stowarzyszenia Teatr na Pustej Podłodze, aby latem zapoznać  najmłodszych z kolorowym światem teatru lalkowego była strzałem w dziesiątkę. Publiczność dopisywała na wszystkich spektaklach, a teraz dzieci, rodzice i dziadkowie będą mogli odnaleźć swoje zdjęcia na planszach wystawy oraz przypomnieć sobie kukiełki i marionetki, które gorąco oklaskiwali. Autor zdjęć Paweł Remez, który dokumentował spektakle, to „Pan Akustyk” –  członek ekipy wolontariuszy organizującej przedstawienia Sceny Letniej dla Dzieci.

  

Oficjalne otwarcie wystawy zostało zaplanowane 6 grudnia o godz. 14. Nie jest to termin przypadkowy. Wspólne spotkanie na targowisku zostało pomyślane jako prezent dla najmłodszych od Stowarzyszenia Teatr na Pustej Podłodze oraz Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa. Mikołaj już zapowiedział swoje przybycie. Organizatorzy  zapewniają, że będzie wesoło i kolorowo.

  

– Zdjęcia pokazują lalki, aktorów, roześmiane buzie dzieci siedzących na widowni oraz wszystkie przedstawienia. Uchwycone zostały również chwile, kiedy młodzi widzowie stają się aktorami lalkowymi i samodzielnie animują konstrukcje lalkowe podczas warsztatów edukacyjnych po każdym spektaklu – zapowiada prezes Waldemar Matuszewski. –  Kiedy teraz na świecie robi się szaro i smutno, te roześmiane i zaaferowane losami lalkowych bohaterów buzie przynoszą czystą, spontaniczną radość, której powinniśmy uczyć się od dzieci. To właśnie dla tych najmłodszych brwinowskich teatromanów wystawa ma być mikołajkową niespodzianką ­– dodaje.