Msza święta w 104. rocznicę odzyskania niepodległości i oficjalne obchody, a także koncert pieśni patriotycznych i Miasteczko Harcerskie zgromadziły na brwinowskim Rynku wielu mieszkańców i gości.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Floriana odprawioną w intencji Ojczyzny. Przed jej rozpoczęciem został odczytany list od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Po mszy zgromadzeni przeszli przed pomnik Niepodległości na Rynku, gdzie wspólnie odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Burmistrz Arkadiusz Kosiński przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość i zaprosił na koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Na brwinowskim Rynku rozbrzmiały pieśni patriotyczne m.in. „Legiony”, „O mój rozmarynie” oraz „Wojenko, wojenko” przy akompaniamencie Krzysztofa Kolatora.
Po oficjalnych uroczystościach był czas na wspólne świętowanie w Miasteczku Harcerskim przygotowanym przez harcerzy ZHP z Hufca Pruszków. Zainteresowani mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych m.in. w „szpitalu polowym” czy na stoisku z przypinkami i w saloniku z grami planszowymi. Na rozgrzanie serwowano pyszną gorącą grochówkę. Harcerze rozdawali uczestnikom obchodów biało-czerwone chorągiewki, białe i czerwone baloniki oraz kotyliony.
Pomnik z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Brwinowie tonie w biało-czerwonych kwiatach i wiązankach złożonych w imieniu Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, w imieniu mieszkańców oraz władz samorządowych gminy Brwinów, a także przedstawiciela honorowych obywateli Brwinowa pułkownika Waldemara Kruszyńskiego. Kwiaty złożyli również przedstawiciele Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Brwinów, przedstawiciele Klubu Radnych Platformy. Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej, delegacja szkół z terenu gminy Brwinów, gminnych instytucji kultury, przedstawiciele Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, delegacja Poczty Polskiej, Spółki Wodnej Brwinów, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, delegacja Przyjaciół Brwinowa, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami koło w Brwinowie, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, delegacja brwinowskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia „Projekt Brwinów” oraz partii Polska 2050 Szymona Hołowni.