W poniedziałek 24 października oraz w czwartek 27 października 2022 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył czternastu parom z terenu gminy Brwinów medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa.

Na tę szczególną uroczystość burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosili małżeństwa z długim stażem małżeńskim. Ponad 50 lat razem w poniedziałek świętowali: Teresa i Witold Elwertowscy, Aleksandra i Ludwik Gajewscy, Grażyna i Marek Bobikowie, Maria i Andrzej Szczęśni, Anna i Tadeusz Jarczewscy, Teresa i Wojciech Chadrysiowie oraz Helena i Leszek Kieliszkowie. W czwartek świętowali: Zofia i Bogdan Jewczukowie, Bronisława i Artur Moszczyńscy, Bożenna i Władysław Światłowscy, Anna i Władysław Kogutowie, Teresa i Sylwester Woźniakowie, Halina i Karol Marchwiakowie, Grażyna i Stanisław Korzeniowie.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki złożyli gratulacje i życzenia na dalszą wspólną drogę – by w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków mogli dożyć kolejnych rocznic. Jubilaci otrzymali medale, bukiety kwiatów oraz kosze wypełnione słodyczami. Świętowali w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Nie zabrakło szampana i uroczyście odśpiewanego „Sto lat”, a także tortu z napisem „Jubileusz małżeństwa”. Krótki koncert skrzypcowy zaprezentował Łukasz Parcheta.

Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez Prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu 22 738 25 61.

DSC0224
Pary-z-24-padziernika
DSC0120