W pojedynkę, z rodziną lub znajomymi – tak uczestnicy sierpniowej gry miejskiej przemierzali park w Brwinowie, idąc tropem wystawy „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Czas na podsumowanie!

Plansze wystawy opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej przez kilka tygodniu umieszczone były w kilkunastu miejscach na terenie parku i ogrodu botanicznego w Brwinowie. Niektóre – ukryte w zieleni – nie rzucały się w oczy przechodniom, ale karta gry wraz z mapą ułatwiała odnalezienie wszystkich i przejście całej trasy w ustalonej kolejności. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami, szukając odpowiedzi na poszczególnych planszach wystawy.
Ilu mieszkańców Brwinowa poznało w ten sposób nieznane wcześniej fakty historyczne, zatrzymało się z zadumą przed kolejnymi planszami – nie wiadomo, ale ponad 40 osób zdecydowało się na wypełnienie karty gry i przekazanie jej do organizatora, którym było Biuro Promocji Urzędu Gminy Brwinów. Już w najbliższych dniach nagrody trafią do 36 laureatów. Upominki gminne oraz niespodzianki pozwalające na ciekawe spędzenie jesiennych wieczorów będą dla nich pamiątką wakacyjnych spacerów i potwierdzeniem pomyślnego ukończenia gry.
Biuro Promocji będzie kontaktować się z laureatami w pierwszym tygodniu września.