4 maja 2022 r. ruszył Rowerowy Maj. W tym roku szkolnym w konkursie biorą udział  uczniowie wszystkich samorządowych szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Akcja będzie trwała do końca maja br.

Ponad 2 400 uczniów – użytkowników ekologicznych środków transportu rowerów, hulajnóg, rolek, deskorolek – będzie w maju aktywnie dojeżdżało do szkół. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami i rówieśnikami dojazdom uczniowie będą mogli lepiej poznać swoją okolicę, a także nabyć i utrwalić znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Codzienne dojazdy do szkoły to przede wszystkim ruch, a także działania proekologiczne – ograniczenie hałasu, redukowanie emisji spalin do środowiska. To również dobra motywacja dla uczniów do tego, aby nie opuścić ani dnia nauki - każda podróż zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej jak i klasowej.

 

Konkurs został wsparty przez sponsorów, którzy już zadeklarowali ufundowanie atrakcyjnych nagród dla najaktywniejszych i najwytrwalszych uczniów. Kto jest sponsorem tegorocznej kampanii? - poniżej lista popularyzatorów aktywności fizycznej i bezpiecznych dla środowiska rozwiązań:

 • BAG DESIGN – firma z Otrębus – producent profesjonalnych toreb reklamowych najwyższej jakości: reklamówek foliowych, toreb papierowych i ekologicznych wielokrotnego użytku.
 • Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej świadczący usługi bankowe w oddziale banku w Brwinowie.
 • CAPITAL SKI – stoki pod dachem w Warszawie – organizator narciarskich sesji treningowych na symulatorach narciarskich przez cały rok (w ciepłym pomieszczeniu).
 • Dylu Dylu w kreatywnym stylu Centrum Twórczości i Zabawy w Brwinowie – działalność restauracyjna, a także urządzanie bankietów i konferencji oraz organizowanie kompleksowych imprez dla dzieci i dorosłych.
 • Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie – muzeum dla pasjonatów nauki i techniki, popularyzujące i upowszechniające oraz promujące wiedzę techniczną.
 • Regalto s.c. – firma z Brwinowa, zajmująca się przygotowywaniem na zlecenia i zamówienia indywidulane oraz grupowe wybornych koszy upominkowych i paczek podarunkowych ze słodyczami i nie tylko.
 • Strefa Fit NOWY Dystrykt Brwinów – nowoczesny Fitness Klub z siłownią, promujący styl zdrowego życia.
 • Szkoła Jazdy Konnej PATATAJ w Kaniach – propagująca naukę jeździectwa oraz jazd konnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Wake Familly Brwinów – organizator aktywnego relaksu, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni i bez żadnych ograniczeń wiekowych.
 • zdjcie-1
  ikonka
  zdjcie-2
  zdjcie-3