Choć wiele osób kojarzy Galerię ArtWilk z Owczarni z rękodziełem artystycznym, tym razem jej gospodarze zapraszają na wystawę ilustracji. Wernisaż prac Marty Gwiazdy odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 11.

Galeria ArtWilk, prowadzona przez Marię i Jerzego Wilków przy ul. Grodziskiej 18 w Owczarni, jest połączeniem pracowni, przestrzeni do organizacji warsztatów oraz wystawy dzieł gospodarzy. W przytulnym wnętrzu eksponowane są ręcznie malowane bombki i pisanki, obrazy oraz elementy wyposażenia wnętrz i biżuteria z drewna. Do 6 grudnia będzie można zobaczyć tam tworzone przez Martę Gwiazdę ilustracje, plakaty, kartki i naklejki z ręcznie malowanymi motywami. Część z nich to grafiki tworzone z myślą o najmłodszych, ale nie zabraknie też klimatów bożonarodzeniowych czy motywów tanecznych.


Marta Gwiazda jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po kilku latach pracy jako architekt wnętrz postanowiła skupić się na malowaniu, tworząc pod marką Justgrey prace, które mogą stać się elementem wystroju lub prezentem na wyjątkowe okazje. – Kocham tworzyć, kreować, łapać rzeczywistość różnymi technikami i starać się ją po swojemu zapisać na dłużej. Złapać ulotne chwile i dać im kolejne życie. Zapisać linią i kolorem na arkuszach papieru wspomnienia, pasje, natchnienia, tęsknoty… – mówi o swoich pracach artystka.


Wystawę prac Marty Gwiazdy będzie można oglądać w Owczarni przy ul. Grodziskiej 18 do 6 grudnia 2021 r. w godz. 10-16.