Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu 11 listopada. Obchody Święta Niepodległości odbyły się zgodnie z programem. Swoje aktywności prowadziły też placówki oświatowe ­– relację przesłało przedszkole z Żołwina.

11 listopada została odprawiona Msza w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Floriana w Brwinowie. Oficjalne uroczystości miały miejsce przed pomnikiem Niepodległości. Wśród gości była m.in. posłanka na Sejm RP Kinga Gajewska, która zabrała głos – obok wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie Zbigniewa Bartosika i burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. Delegacje władz samorządowych, instytucji i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty.

01
02
08
12
15
20
21
25
41

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com

Swoją relację dotyczącą przygotowań do Święta Niepodległości przesłała nauczycielka przedszkola w Żółwinie – Monika Smułka:

Wchodząc w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żółwinie, którego szkoła wybrała jako patrona dzień 11 listopada, chcieliśmy dorównać naszym szkolnym kolegom i od początku działalności przedszkola zaangażować się w promowanie patriotyzmu. Ochoczo przystąpiliśmy do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała” – tak, żeby nasze działania nie były tylko zrywem związanym ze świętami narodowymi, ale również przemyślanymi działaniami zachęcającymi do całorocznej pracy – zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Przed listopadowym Narodowym Świętem Niepodległości, nauczycielki podjęły w grupach szereg działań związanych z zapoznaniem dzieci z symbolami narodowymi, ale również najbliższym otoczeniem, czyli ,,małą ojczyzną”. Dzieci wykonywały prace plastyczne, oglądały prezentacje (również multimedialne), słuchały bajek i legend, poznawały krajobrazy i mapę Polski. Panie z grupy ,,Lisków” – Paulina Owczarek i Monika Smułka – zorganizowały rodzinny konkurs plastyczno-patriotyczny ,,Symbole narodowe”, którego celem było utrwalanie zdobytej wiedzy dotyczącej symboli Polski (flagi, godła, mapy, kokardy narodowej). Każda grupa wiekowa mogła wykonać ze swoimi rodzinami pracę na inny temat. Komisja składająca się z pracowników przedszkola, wybrała I miejsce w każdej grupie przedszkolnej, jednak tak naprawdę działania wszystkich uczestników zostały docenione. W ,,Biedronkach” nagrodę główną otrzymały Zosia i Julia, w ,,Jeżykach” Nicole, w ,,Liskach” Marcin, w ,,Żabkach” Gabriel, w ,,Motylkach” Juliusz, a w ,,Sówkach” Alicja. Uwieńczeniem działań podjętych od września do listopada był występ dwóch najstarszych grup - ,,Motylków” i ,,Sówek”, które pod przewodnictwem swoich Beaty Dobrzyńskiej, Teresy Muzalewskiej, Pauliny Redlickiej i Barbary Zapert przygotowały przy akompaniamencie p. Ewy Lebek wzruszający montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości.

Zdjęcia z aktywności w przedszkolu: https://www.facebook.com/Przedszkole.w.Zolwinie