W programie obchodów Święta Niepodległości w Brwinowie są nie tylko oficjalne uroczystości czy wydarzenia organizowane przez ZHP i ZHR. Świętowanie zakończy się 13 listopada koncertem chopinowskim w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie.

Msza w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Floriana rozpocznie obchody Święta Niepodległości w Brwinowie. Przemarsz pocztów sztandarowych w rytm „Warszawianki” będzie tradycyjnym rozpoczęciem oficjalnej uroczystości przed pomnikiem Niepodległości. Wspólne śpiewanie czterech zwrotek hymnu oraz składanie kwiatów przez delegacje władz, instytucji oraz organizacji pozarządowych są stałymi punktami obchodów.
Harcerze ZHP zapraszają do odwiedzenia Miasteczka Harcerskiego na Rynku. Będzie można otrzymać od harcerzy lub samodzielnie wykonać pamiątkową przypinkę. Przy stoisku gier planszowych odbywać się będzie konkurs wiedzy o święcie 11 listopada, a w tzw. „szpitalu polowym” – nauka udzielania pierwszej pomocy. Harcerska stołówka oferuje pożywną grochówkę, gorące napoje oraz ciasta, które upiekli harcerze i ich rodziny.
Wieczorem harcerze ZHR zapraszają wszystkich do dworku Zagroda w Brwinowie. O godz. 17.30 zapłonie tam Ogień Niepodległości, będą harcerskie gawędy i wspólne śpiewanie piosenek harcerskich i pieśni patriotycznych.
Z obchodami Święta Niepodległości związany jest też koncert chopinowski, na który zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie 13 listopada. W sobotę o godz. 18 wystąpi Łukasz Nagórka, mieszkaniec Brwinowa. W programie sobotniego koncertu znajdą się m.in. walc, nokturn, mazurek oraz inne utwory fortepianowe.