zdjecie-d-osobistyW piątek 5 listopada 2021 r. tylko do godz. 11.30 będzie można załatwić w Urzędzie Gminy Brwinów sprawy z zakresu dowodów osobistych.

Skrócenie czasu obsługi interesantów w zakresie wydawania dowodów osobistych będzie miało miejsce we wszystkich urzędach na terenie Polski i związane jest z wdrożeniem rządowych rozwiązań technicznych, które umożliwią wyrobienie nowego dokumentu tożsamości.


Tym samym od poniedziałku, 8 listopada, mieszkańcy będą mogli składać wnioski o dowód osobisty według nowych regulacji.
Wszystkie osoby posiadające ważne dowody osobiste, wydane zgodnie z dotychczas obowiązującym wzorem, nie będą musiały ich wymieniać. Z tych dokumentów będzie można korzystać do momentu utraty ich ważności.
Warto przypomnieć, że Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej. Nowe dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną o wysokim stopniu zabezpieczenia, która podobnie jak w przypadku paszportów będzie zawierać wizerunek twarzy posiadacza oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych. Dodatkowo w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.


Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie https://gov.pl