Na stronach Urzędu Marszałkowskiego została opublikowana informacja o przyznanych dotacjach. Prawie 2,8 mln zł trafi do gminy Brwinów.

W ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 2 794 715,03 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.” Całość inwestycji pochłonie kwotę w wysokości 4 530 078,39 zł.
Aktualnie na terenie gminy Brwinów funkcjonuje Biblioteka Publiczna im. Władysława Wernera, mająca swoje placówki w trzech miejscach. Główna siedziba biblioteki tymczasowo mieści się w budynku zlokalizowanym na tyłach Urzędu Gminy Brwinów na ulicy Grodziskiej 12. Oddział dla dzieci zlokalizowany jest przy ul. Kościuszki 1E w Brwinowie, natomiast w Otrębusach na ul. Wiejskiej 1 znajduje się filia biblioteki. Główna siedziba biblioteki została przeniesiona do obecnej lokalizacji w roku 2004, jednak z uwagi na zły stan techniczny oraz niewystarczającą powierzchnię budynku gmina podjęła szereg działań mających na celu budowę nowego obiektu. Efektem tego przedsięwzięcia było podpisanie 21 kwietnia bieżącego roku umowy z wykonawcą NAFIBUD S.A. z Bielska Podlaskiego na budowę nowego budynku biblioteki. Inwestycja powstaje przy ulicy Grodziskiej 10A w Brwinowie i zgodnie z umową powinna zostać oddana w drugiej połowie 2022 roku.
Nowy budynek będzie posiadał dwie kondygnacje, parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię. Na parterze budynku znajdzie się strefa wejściowa z wiatrołapem, czytelnia prasy z zespołem toalet w tym toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem oraz pokoje administracyjne. Teren, na którym powstaje biblioteka, będzie miał zapewniony dostęp do drogi publicznej. Powstanie droga wewnętrzna z komunikacją pieszą, miejscami parkingowymi i wiatą na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.