Aby za kilka miesięcy cieszyć się kolorowymi dywanami kwiatów, które będą zdobić wspólną przestrzeń, gmina Brwinów bierze się do pracy już teraz i powtarza akcje sadzenia krokusów z lat ubiegłych.

Gmina Brwinów zachęca do udziału w akcji upiększania naszej gminy. Wydarzenie jest kierowane nie tylko do pasjonatów ogrodnictwa, ale także tych, którzy stawiają w tym temacie pierwsze kroki, a chcieliby mieć bezpośredni wpływ na wygląd swojego otoczenia.

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa wzorem lat ubiegłych kupił 10 tys. cebulek kwiatowych. W ostatnim tygodniu października m.in. sołtysi, przedszkola, szkoły otrzymają cebulki krokusów i wspólnie z mieszkańcami będą mogli posadzić je na ogólnie dostępnych terenach zieleni – skwerach, zieleńcach czy wzdłuż dróg gminnych. O szczegółach wydarzenia mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się z plakatów, mediów społecznościowych oraz dzwoniąc do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod nr 22 738-25-90 lub pisząc maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Najdrobniejsze zmiany w otaczającej przestrzeni, takie jak kolorowe kwiaty na skwerach wpływają na samopoczucie mieszkańców, zachęcają do spacerów, wytchnienia czy relaksu. A wspólna inicjatywa z pewnością buduje poczucie przynależności do społeczności sąsiedzkiej.