Miejsca i ludzie Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów – pod takim tytułem odbywać się będą w lipcu i wrześniu pokazy filmów opowiadających o sąsiadujących gminach: Brwinowie, Milanówku i Podkowie Leśnej.

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej we współpracy z Lokalną Grupą Działania Zielone Sąsiedztwo rozpoczynają w lipcu filmowe spotkania prezentujące miejsca i ludzi związanych z terenem Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Cykl rozpocznie film dokumentalny „Wacław Kowalski – mieszkaniec Brwinowa”. – Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Spotkajmy się w środy o godz. 11 na ul. Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej – zachęca do uczestnictwa Anna Łukasiewicz, prezes LGD Zielone Sąsiedztwo.
W kolejnym tygodniu widzowie również będą mieli okazje do bliższego poznania gminy Brwinów. Film „Moszna dawniej i dziś” opowiada o mało znanej, lecz bardzo bogatej historii miejscowości, która dzisiaj kojarzona jest przede wszystkim z centrami logistycznymi oraz wysokim, ponad 250-metrowym kominem niedokończonej elektrociepłowni, który jest charakterystycznym punktem orientacyjnym dla całej okolicy. W drugiej połowie lipca spotkania będą poświęcone Podkowie Leśnej – 21 lipca zaplanowano spacer po Podkowie Leśnej, a 28 lipca odbędzie się pokaz filmu „Tadeusz Iwiński – druga młodość Aidy”. Reżyserem tego filmu, podobnie jak dwóch pierwszych w cyklu, jest brwinowianin Adam Gzyra.