Żółwiński Orlik to miejsce bardzo popularne i intensywnie użytkowane. Aby dalej mógł w pełni służyć zaangażowanym w sport mieszkańcom Żółwina i okolic, zostanie wyremontowany.

Umowa na modernizację boiska w Żółwinie została zawarta pomiędzy gminą Brwinów a firmą Greensport Anna Straszewska 30 marca 2021 r. Koszt wykonania inwestycji to 366 663 zł.

 

Do zadań wykonawcy wybranego w przetargu będzie należeć rozbiórka istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowej boiska wielofunkcyjnego wraz z uzupełnieniem podbudowy. Zostanie zamontowany stały osprzęt sportowy oraz nowe piłkochwyty pomiędzy bramkami a istniejącym ogrodzeniem. Na boisku wykonawca postawi dwie bramki do piłki ręcznej o wymiarach w świetle 3 x 2 m. Aby zwiększyć wielofunkcyjność Orlika zostaną także na nim ustawione zestawy do koszykówki, siatkówki/badmintona i tenisa ziemnego. W przypadku zestawu do siatkówki i badmintona planowana jest regulacja wysokości zawieszenia siatki w zakresie od 1,07 m do 2,43 m, co umożliwia wykorzystanie boiska do gry w ringo, tenisa ziemnego, badmintona oraz rozgrywek w siatkówkę juniorów, kobiet i mężczyzn.

 

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec lipca 2021 r.