wkdlead6 maja ruszyła kampania informacyjna „Twoja bezpieczna WuKaDka” organizowana przez Warszawską Spółkę Dojazdową sp. z o.o. Gmina Brwinów jest partnerem tego przedsięwzięcia i włącza się w jego promocję.


- Kwestie bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby zarówno podróżni i uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży. Stąd pomysł kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka”, której głównym celem jest zachęcenie kierowców do rozwagi i zdjęcia nogi z gazu przed przejazdem kolejowym – powiedział Tomasz Tretter, członek zarządu WKD.


Kampania społeczna „Twoja bezpieczna WuKaDka” będzie trwać do jesieni 2021 r. To akcja, która ma na celu pomóc zrozumieć, jakie niebezpieczeństwo niesie niewłaściwe zachowanie rowerzystów, kierowców i pieszych na drogach, zwłaszcza w pobliżu przejazdów kolejowych. Pośpiech, brawura i brak rozwagi to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem uczestników ruchu drogowego, wśród których organizatorzy kampanii chcą promować właściwe zachowania. Podczas akcji komendy powiatowe policji z Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa będą prowadziły kontrole drogowe w najbliższej okolicy przejazdów kolejowych. A w ramach działań kontrolnych kierowcy otrzymają od policjantów ulotkę informacyjną specjalnie przygotowaną na tę okazję. Organizatorzy zapowiadają także ciekawe cyklicznie prowadzone co miesiąc wywiady i audycje w mediach, poświęcone tematyce bezpieczeństwa na drodze w pobliżu torów.


WKD chce dotrzeć do wszystkich uczestników ruchu drogowego i uwrażliwić ich na zagrożenie istniejące na przejazdach kolejowych. A wszystko to w ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka”.


Na terenie gminy Brwinów funkcjonują przystanki WKD w Otrębusach i w Kaniach. Natomiast mieszkańcy Owczarni korzystają z przystanków WKD Polesie i WKD Kazimierówka.

plakatwkd