Trwają prace nad przygotowaniem „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Brwinów na lata 2021-2026”. Od 29 marca do 12 kwietnia 2021 r. można zgłaszać swoje uwagi i opinie.

 

Strategia stanie się dokumentem, który gmina Brwinów będzie wykorzystywać przy prowadzeniu lokalnej polityki społecznej. Będzie ona w sposób pośredni lub bezpośredni dotyczyć wszystkich mieszkańców, m.in. rodzin z dziećmi, seniorów czy osób samotnych – zarówno tych, którzy mieszkają w gminie Brwinów od pokoleń, jak i tych, którzy niedawno się tu sprowadzili. Wśród głównych obszarów strategii są: pomoc społeczna, profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych, profilaktyka innych uzależnień, przemoc w rodzinie, budownictwo socjalne, edukacja publiczna, ochrona zdrowia, jak również integracja i aktywność społeczna mieszkańców.

Do wzięcia udziału w konsultacjach zaproszeni są wszyscy mieszkańcy zainteresowani sprawami społecznymi oraz przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych, które działają na terenie gminy Brwinów. Strategia przygotowywana jest przez firmę Lokalne Badania Społeczne we współpracy ze Środowiskowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brwinowie. Swoje uwagi i opinie można przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 29 marca do 12 kwietnia 2021 r.

Strategia [PDF]