Zakończył się pierwszy sezon internetowych audycji „Pszczele Wieści”. Z tej okazji zapraszamy wszystkich miłośników tych pożytecznych owadów do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Pytania w konkursie wiedzy o pszczołach nie będą trudne dla tych, którzy w ciągu ostatnich lat uczestniczyli w prowadzonym przez Jakuba Jarońskiego projekcie edukacyjnym „Pszczoły przy Zagrodzie”, znają podcast „Pszczele Wieści” lub po prostu lubią pszczoły. Konkurs odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 12, więc jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie i posłuchanie audycji internetowych, które znakomicie wprowadzają w ten temat.

 

Projekt „Pszczoły przy Zagrodzie” rozpoczął się w 2019 r., kiedy w ogrodzie przy zabytkowym dworku zostały zainstalowane hoteliki dla pszczół samotnych oraz tablice edukacyjne i łamigłówki. Odbywały się tam lekcje i warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym także dla uczniów brwinowskich szkół i przedszkoli. W czasie pandemii spotkania z pszczołami przeniosły się do internetu. Jakub Jaroński wraz z 12-letnim Frankiem nagrywali kolejne odcinki podcastu „Pszczele Wieści”, rozmawiając o pszczołach miodnych i samotnych oraz stworzeniach, które im towarzyszą. Życie, jakie toczy się w ulu oraz na łące, okazało się pasjonującą historią.

Audycje z cyklu „Pszczele Wieści” są dostępne w Internecie:

Strona www

Youtube

Aplikacja Spotify

Aplikacja Anchor

 

Zapraszamy do poszerzania wiedzy o pszczołach i wzięcia udziału w konkursie, którego transmisję będzie można obejrzeć na żywo 13 marca (w sobotę) o godzinie 12.00. na Facebooku :

Facebook.com

Nagrody są atrakcyjne, m.in. książki „Encyklopedia przyrody” i „Atlas pszczół”, drewniane puzzle, nasiona roślin miododajnych oraz maskotki – ręcznie wykonane misie. Warto o nie zawalczyć, a dodatkowo pogłębić wiedzę o pszczołach i innych owadach, które pełnią bardzo ważną rolę w lokalnych ekosystemach.