W 2021 r. planowany jest narodowy spis powszechny ludności i mieszkań, więc Urząd Gminy Brwinów aktualizuje i uzupełnia numerację porządkową na terenie gminy. Mieszkańcy powinni zaś zadbać o umieszczenie na swojej posesji tabliczki.

Obowiązkiem burmistrza jest ustalenie numerów porządkowych, zakładanie i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Dla budynków, które nie posiadają indywidualnych numerów porządkowych są obecnie ustalane adresy, które mają zapewnić ich czytelną identyfikację w terenie oraz ciągłość w powiązaniu z adresami sąsiednimi.

Obowiązkiem właściciela nieruchomości jest umieszczenie w widocznym miejscu na budynku lub na ogrodzeniu, tablicy z numerem i nazwą ulicy lub placu, a w miejscowościach posiadających ulice lub place bez nazwy – nazwę miejscowości z nadanym numerem porządkowym. Tablice z numerami porządkowymi powinny być czytelne, widoczne oraz utrzymane w należytym stanie, gdyż pomagają w orientacji w terenie nie tylko gościom, kurierom i listonoszom, lecz także służbom spieszącym na ratunek.

 

Dodatkowe informacje na temat aktualizacji numeracji:

Referat Gospodarki Nieruchomościami

tel. 22 738 26 94

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.