Fundacja Sofijka zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty wakacyjne „Wielcy Polacy”. Zapisy jeszcze trwają, zajęcia rozpoczynają się 10 sierpnia.

To już druga edycja zajęć organizowanych przez Fundację Sofijka, podczas których dzieci i młodzież z gminy Brwinów będą poznawać sylwetki znanych Polek i Polaków. W pierwszej, która odbyła się w 2019 roku wzięło udział ponad 80 uczestników.

̶  Dzieci bardzo chętnie brały udział w naszych zajęciach, które prowadzone były w ciekawy i kreatywny sposób. W trakcie zajęć młodzi ludzie poznają znane postaci, a następnie wezmą udział w części warsztatowej, podczas której tworzą coś, co jest związane z tematem. Dzięki takiej formie prowadzenia zajęć uczestnikom łatwiej jest przyswoić wiedzę związaną z daną postacią – relacjonuje Monika Jędrzejewska-Wiergiles, prezes Fundacji Sofijka i organizatorka warsztatów.

Podczas tegorocznych warsztatów, które odbędą się w dworku Zagroda, uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć więcej o Kazimierzu Funku  ̶  odkrywcy witamin, Stefanie Bryle i Rudolfie Modrzejewskim  ̶ konstruktorach mostów, noblistce Marii Skłodowskiej-Curie czy Helenie Modrzejewskiej  ̶  największej polskiej aktorce teatralnej i filmowej. Dodatkowo dzieci wezmą udział warsztatach z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, Pokoju Zagadek o wielkich Polkach i Polakach oraz spotkaniu finałowym, podczas którego będą zainscenizowane scenki z życia znanych Polaków. Całość zakończy quiz z nagrodami. Zajęcia odbywać się będą od 10 do 19 sierpnia w godz. 10.00-11.30.

Zapisać można się drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekuni, którzy przyprowadzą dzieci, również są mile widziani.