Jednym z punktów XXIV sesji Rady Miejskiej w Brwinowie, która odbędzie się we czwartek 25 czerwca 2020 r., będzie debata podsumowująca ubiegły rok.


Raport o stanie gminy jest tworzony co roku jako podsumowanie działań burmistrza oraz realizacji programów, strategii oraz uchwał podjętych przez radnych. Zawarte w tym dokumencie dane statystyczne, zestawienie inwestycji oraz opisy różnych dziedzin życia publicznego obrazują rozwój gminy.

Debata nad raportem została zaplanowana podczas sesji Rady Miejskiej w Brwinowie, która odbędzie się 25 czerwca 2020 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym w debatę mogą też włączyć się mieszkańcy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenia będą przyjmowane do środy 24 czerwca 2020 r. do godziny 16.00 w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12 (pok. 007), na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez ePUAP. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady, a liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Proponowany porządek obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Brwinowie przewiduje też m.in. informacje Burmistrza Gminy Brwinów oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie, głosowanie w sprawie wotum zaufania dla Burmistrza, zatwierdzenia sprawozdań oraz udzielenia absolutorium za rok 2019.


Raport za 2019 r. [PDF]

Zgłoszenie – do pobrania [DOC]