Mieszkańcy Otrębus od wielu lat korzystali z przychodni Vita-Med mieszczącej się w kilku pomieszczeniach na parterze zabytkowej Toeplitzówki przy ul. Wiejskiej. W ciągu kilku najbliższych miesięcy ośrodek zdrowia zmieni swoją siedzibę.


Zakład Opieki Medycznej Vita-Med wygrał ogłoszony w tym toku przetarg na dzierżawę budynku po dawnym przedszkolu w Otrębusach wraz z otaczającą działką. Nowym adresem przychodni będzie ul. Wiejska 1A w Otrębusach. Osoby korzystające z obecnej siedziby ośrodka zdrowia nie będą musiały bardzo zmieniać swoich przyzwyczajeń. Obie posesje sąsiadują ze sobą, a pacjenci przyjeżdżający do przychodni samochodem nadal będą mogli korzystać z parkingu przed Toeplitzówką.

Powiększy się powierzchnia użytkowa ośrodka zdrowia – w nowej siedzibie przychodni w Otrębusach personel medyczny i pacjenci będą mieli do dyspozycji powierzchnię liczącą niemal 200 m kw.  Budynek dawnego przedszkola jest obiektem parterowym, murowanym, wykonanym z cegły. Gmina Brwinów utrzymywała go w dobrym stanie jako funkcjonujące przez lata przedszkole. Vita-Med będzie mógł też zagospodarować teren wokół budynku - dawny plac zabaw. Działka jest ogrodzona, z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej – ulicy Wiejskiej (od której jest usytuowana furtka) oraz do drogi – ulicy Parkowej (od której jest usytuowana brama wjazdowa na teren).

Umowa dzierżawy podpisana 6 maja 2020 r. przez burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego oraz dr. Stanisława Motyczyńskiego obowiązywać będzie przez 30 lat. Mieszkańcy Otrębus i dotychczasowi pacjenci przychodni Vita-Med będą mieć zapewnioną opiekę medyczną.  – Placówka w Otrębusach zawsze była naszym „oczkiem w głowie”, a teraz zyskujemy możliwość podniesienia jej standardu – podkreślał doktor Motyczyński. Całkowity koszt prac adaptacyjnych i modernizacyjnych, w tym prac potrzebnych do przystosowania powierzchni do prowadzenia działalności leczniczej, dzierżawca nieruchomości wykona we własnym zakresie i na własny koszt. Otwarcie przychodni Vita-Med w jej nowej siedzibie planowane jest jeszcze w tym roku.

FB01
FB02
FB03
FB04