Od 6 maja br. powoli wraca życie na boiska oraz do zamkniętych od kilku tygodni instytucji kultury na terenie gminy Brwinów - z zachowaniem dystansu społecznego oraz wytycznych rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Od 6 maja br. można już korzystać z obiektów sportowych na terenie gminy Brwinów. Jako pierwszy rozpoczyna funkcjonowanie Orlik w Żółwinie (czynny codziennie w godz. 15-20), natomiast 11 maja br. zaplanowane jest otwarcie boisk przyszkolnych. Zgodnie z wytycznymi Ministra Sportu z obiektów sportowych może korzystać jednorazowo sześć osób plus osoba prowadząca zajęcia, a zarządca obiektu zadba o odpowiednią dezynfekcję powierzchni narażanych na dotyk – sprzętu, klamek itp. Od 12 maja OKej rozpocznie zajęcia i treningi z udziałem animatorów. – Wiodącymi dyscyplinami w hali sportowej będą teraz badminton i tenis stołowy, czyli dyscypliny, które są mało kontaktowe. W małych grupach prowadzone będą też treningi koszykówki, chociaż czas trwania ulegnie skróceniu: kwadrans po każdych 45 minutach zajęć będzie poświęcony na dezynfekcję sprzętu – wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak. Ograniczenia liczby osób będą dotyczyć wszystkich zajęć sportowych, także zajęć nordic walking czy pilates, które są prowadzone w świetlicach.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza również na indywidualne zajęcia wokalne i naukę gry na instrumentach. W sprawie ustalenia nowych lub potwierdzenia dotychczasowych terminów spotkań należy się skontaktować z prowadzącymi. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w dużej sali na parterze. Tam też, z zachowaniem dystansu społecznego, ruszą zajęcia językowe dla małych grup.

Kontakt w sprawie zajęć prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w siedzibie w Brwinowie oraz w obiektach znajdujących się w sołectwach: tel. 22 729 34 15, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Według nowych zasad rozpoczyna funkcjonowanie Biblioteka Publiczna w Brwinowie: od 6 maja będzie czynna filia w Otrębusach (pon. 14-20, wt.-pt. 9-15) a od 11 maja otwierają się placówki w Brwinowie - Biblioteka przy ul. Grodziskiej 12 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki 1E.
Nowe godziny otwarcia Biblioteki w Brwinowie:
pon. w godz. 14–20 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży czynny do godz. 18)
wt., śr. w godz. 9–13
czw. w godz. 14–18 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży czynny do godz. 19)
 pt w godz. 14–18

Wszystkie zwracane materiały biblioteczne (książki, czasopisma, audiobooki) zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie na okres 5 dni, co oznacza, że przez ten czas nie będzie ich można ponownie wypożyczyć. Nie wolno ich dezynfekować we własnym zakresie, ponieważ można spowodować ich zniszczenie. Czytelnicy nie będą mieli dostępu do półek, czytelni i toalety, a do ich obsługi uruchomione zostaną oddzielne stanowiska: do zwrotów („brudne”) i wypożyczania („czyste”).  Więcej informacji (np. na temat sposobów wcześniejszego zamówienia książek): na stronie biblioteka.brwinow.pl.