Młode mamy potrzebują czasem rozmowy i podpowiedzi dotyczących opieki nad maluchami. Gdy dzieci rosną, pojawiają się kolejne tematy związane z wychowaniem, dlatego w ofercie bezpłatnych spotkań, warsztatów i szkoleń ŚOPS każdy rodzic może znaleźć coś dla siebie.

Aktualna oferta skierowana jest zarówno do młodych rodziców, którzy opiekują się maluchami w wieku do 2 lat, jak również do rodziców starszych dzieci oraz tych, którzy już uczestniczyli w szkoleniach umiejętności rodzicielskich, które Dział Wspierania Rodziny Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie organizuje w prowadzonych przez siebie świetlicach.

W marcu można dołączyć do ruszającego właśnie Klubu Małego Dziecka i Rodzica. Podczas dwugodzinnych poniedziałkowych spotkań będą poruszane różne tematy opracowane pod kątem potrzeb rodziców dzieci w wieku do 2 lat, m.in. dotyczące emocji  oraz budowania więzi z dzieckiem poprzez wspólną zabawę.

Od 20 kwietnia rusza grupa „W Kręgu Mam” – dla mam, które po urodzeniu dziecka potrzebują wsparcia, kontaktu z innymi osobami w podobnej sytuacji oraz inspiracji w codzienności. W towarzystwie maluchów (do 10 miesiąca życia) będą mogły spotykać się w świetlicy w kolejne poniedziałki – a być może nawiązać znajomości owocujące wspólnymi spacerami.

Dla rodziców starszych dzieci przeznaczona jest Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Jest to program warsztatów, w trakcie których rodzice mogą poznać się i wymieniać własnymi doświadczeniami oraz uzyskać fachowe porady prowadzących – doświadczonych psychologów i trenerów umiejętności wychowawczych. Wiedza dotycząca m.in. radzenia sobie z emocjami, stawiania granic czy sztuki rozwiązywania konfliktów przydaje się w życiu codziennym. Dla osób, które już uczestniczyły w zajęciach w ubiegłym roku, Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował kolejną część zajęć, która pozwoli na utrwalenie już zdobytych wiadomości i umiejętności. Głównym tematem będą w tym cyklu relacje między rodzeństwem. „Rodzeństwo bez rywalizacji” pomoże rodzicom zrozumieć m.in. skąd się bierze zazdrość u dzieci i jakie ryzyko niesie ze sobą porównywanie, jakie są mechanizmy zaburzonych relacji i jak najlepiej reagować w sytuacjach konfliktowych.

Aby umożliwić organizatorom przygotowanie spotkań i zajęć, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Kontakt oraz więcej informacji: tel. 533 305 495, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

plakak
Szkoa-dla-Rodzicow-i-Wychowawcow-cz-II-2
WKM