Gmina Brwinów i firma SUEZ, która do tej pory zajmowała się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, ustaliły harmonogramy na najbliższe dwa miesiące. Wkrótce rusza też akcja odbioru choinek wyrzucanych w ramach poświątecznych porządków.

 

Harmonogramy w wersji drukowanej są dostarczane do skrzynek pocztowych, ale internauci i posiadacze telefonów komórkowych mają możliwość sprawdzenia danych online:

1. Harmonogramy dla wszystkich rejonów zostały opublikowane na stronie: brwinow.pl/ekologia/harmonogram-odbioru-odpadow.html

2. Terminy odbioru dla swojej posesji można sprawdzić przez bezpłatną aplikację infoSUEZ oraz przez wyszukiwarkę na stronie internetowej: miasto.suez.pl/link/calendar/GminaBrwinow

 

W uruchomionej niedawno wyszukiwarce mogą pojawiać się sporadyczne błędy (np. brak adresu w bazie wyszukiwania), ale są one zgłaszane administratorom, a dane - uzupełniane. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Brwinów, którzy na bieżąco współpracują z firmą odbierającą odpady:

Tel. 22 738 25 91, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od połowy stycznia do połowy lutego będzie trwać akcja odbioru świątecznych drzewek. Będą one odbierane sprzed posesji po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mailowym (dane powyżej) w terminach zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych. W przypadku zabudowy wielorodzinnej o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Brwinów proszeni są zarządcy/administratorzy, którzy będą ustalać terminy odbioru choinek sprzed altanek lub miejsce podstawienia kontenera (w przypadku dużych wspólnot).