Do brwinowskiej policji trafił nowy radiowóz zakupiony z dofinansowaniem budżetu gminy Brwinów. Gmina dołożyła się też do radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Gmina Brwinów współpracuje z policją w celu poprawy bezpieczeństwa m.in. poprzez dotacje przeznaczone na sfinansowanie dodatkowych służb ponadnormatywnych (kwota 45 000,00 zł na ponad 150 służb w 2019 r.) oraz dokładając się do zakupu nowych samochodów dla Komisariatu Policji w Brwinowie i Komendy Powiatowej Policji (dla Wydziału Ruchu Drogowego). Oznakowany radiowóz trafił do policjantów z Brwinowa, a niezonakowany będzie wykorzystywany przez drogówkę powiatową na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Nie będzie zwracać na siebie uwagi przez co sprawi, że policjanci będą mogli z zaskoczenia zatrzymywać kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Kwota jaką gmina Brwinów przeznaczyła na dofinansowanie zakupu radiowozów wynosi 45 000,00 zł.

 Jednym z normalnych narzędzi pracy policjantów są radiowozy i nieoznakowane samochody, od których sprawności technicznej zależy również jakość i sprawność funkcjonowania policji, poziom bezpieczeństwa obywateli, ale również bezpieczeństwo samych policjantów. Od kilku lat Gmina Brwinów corocznie wykłada swoje środki własne i przekazuje je policji, dokładając się do zakupu nowych samochodów. W 2019 r. dołożyliśmy policji 50% do zakupu radiowozu dla Komisariatu Policji w Brwinowie oraz część pieniędzy do zakupu radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.

DSC0008m
DSC0012m