„Foto Brwinów 1939” to tytuł gry trwającej do 15 października 2019 r., na którą zaprasza Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Spacer śladami historii każdy może zaplanować indywidualnie. Obowiązkowe jest zabranie ze sobą aparatu fotograficznego.

Do tej pory Stowarzyszenie Projekt Brwinów zrealizowało na terenie Brwinowa i okolic kilka gier miejskich. Rywalizujące drużyny złożone z rodzin lub znajomych pokonywały zwykle określoną trasę, mierząc się z różnymi zadaniami.  – Tym razem zapraszamy do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym, który ma wyjątkową specyfikę. Jest to fotograficzna gra miejska – podkreśla wiceprezes stowarzyszenia Marek Rutkowski. Pokazane na karcie gry stare fotografie Brwinowa tworzą mapę, według której uczestnicy wcielający się w rolę fotoreporterów odwiedzać będą miejsca różne miejsca na terenie gminy Brwinów, które związane są z wydarzeniami z początku II wojny światowej. Potwierdzeniem powodzenia misji będzie przesłanie do organizatorów dokumentacji fotograficznej.

 

Fotografie należy wysłać do 15 października 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podsumowanie gry i wręczenie nagród odbędzie się 19 października. Gra została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

KARTA GRY [PDF]