Budynek brwinowskiej OSP zdobył wyróżnienie w konkursie Modernizacja Roku 2018 w kategorii „Małe jest piękne” za przeprowadzony remont elewacji.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 500 obiektów w 14 kategoriach. Na gali finałowej, która odbyła się 5 września 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, gmina Brwinów otrzymała wyróżnienie w kategorii „Małe jest piękne”.

 

Budynek OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej został wyremontowany w drugiej połowie 2018 roku. Został zgłoszony do konkursu „Modernizacja roku” w kategorii „elewacje i termorenowacje”. Wykonano szereg prac polegających m.in. na termomodernizacji zgodnie z zaleceniem audytu energetycznego, wykonaniu nowej elewacji, obróbek blacharskich, parapetów okiennych, pokryciu dachu wieżyczki, wymianie części stolarki okiennej na nową, ochronie części podziemnej przed wilgocią, usprawnieniu wentylacji piwnic przez udrożnienie kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz wykonaniu nowych nawiewów, naprawie pęknięć ścian elewacyjnych oraz wykonaniu oświetlenia zewnętrznego. Odnowioną elewację ozdobił mural, na którym widać strażaków przygotowujących się do akcji.

 

Fot. www.modernizacjaroku.org.pl

DSC0525
DSC0521
profile