Jeszcze tylko do 3 lipca można ogląda wystawę zdjęć w brwinowskim fotoplastykonie. Urządzenie wyjeżdża na dwa wakacyjne miesiące nad morze, gdzie wśród turystów odwiedzających port w Mrzeżynie będzie promować gminę Brwinów.


Stojący od ponad roku na Rynku w Brwinowie fotoplastykon wpisał się już w krajobraz miasta. Zmieniające się co kilka miesięcy wystawy zachęcają do tego, by odwiedzać go co jakiś czas. Osoby, które jeszcze nie obejrzały wystawy archiwalnych zdjęć „Brwinowscy strażacy”, powinny to uczynić jak najszybciej – fotoplastykon spędzi najbliższe dwa miesiące w nadbałtyckim Mrzeżynie, gdzie prezentowana będzie wystawa promująca gminę Brwinów.


Mrzeżyno jest drugą co do wielkości miejscowością gminy Trzebiatów będącej partnerską gminą Brwinowa. Atrakcyjne położenie nad Bałtykiem u ujścia rzeki Regi, szerokie, piękne plaży i kąpielisko uzyskujące od lat międzynarodowy znak jakości – Błękitną Flagę – przyciągają tam w sezonie wielu turystów. Jednym ze sposobów spędzania przez nich wolnego czasu, oprócz plażowania i kąpieli w morzu, są m.in. spacery po mrzeżyńskim porcie. Tam właśnie spędzi lato brwinowski fotoplastykon. Serie zdjęć, które będą pokazywane w pięciu stanowiskach pokażą nie tylko charakterystyczne miejsca dzisiejszego Brwinowa, lecz także ciekawe miejsca znajdujące się w innych miejscowościach na terenie gminy. Nie zabraknie prezentacji zespołu „Mazowsze”, który znany jest na całym świecie, ale nie przez wszystkich kojarzony jest ze swoją siedzibą w Otrębusach. Coś dla siebie znajdą też fani serialu „Stulecie Winnych”, który został nakręcony na podstawie bestsellerowej książki mieszkanki Brwinowa Ałbeny Grabowskiej. Dokonanie wyboru zdjęć do fotoplastykonu nie było łatwe, gdyż Brwinów i okolice mają bogatą historię oraz wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Oglądający wystawę o Brwinowie zobaczą wśród kilkudziesięciu zdjęć zarówno zabytkowy dworek Zagroda, jak też mural Wacława Kowalskiego i Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni. Fotoplastykon wróci do Brwinowa na początku września.