Stowarzyszenie Europa i My ogłosiło wyniki konkursu „Działaj Lokalnie 2019”. Dotacje uzyskały cztery projekty społeczników z gminy Brwinów.


Ogółem na konkurs wpłynęły 32 wnioski od stowarzyszeń i grup nieformalnych działających na terenie gmin Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Brwinów, Żabia Wola, Milanówek i Podkowa Leśna. Pula środków pozwoliła na dofinansowanie 14 projektów.

 
– W tegorocznym konkursie po raz pierwszy mogli brać udział mieszkańcy gminy Brwinów – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Dziś wiemy, że była to dobra decyzja, ponieważ z Brwinowa wpłynęło aż 8 wniosków, a 4 z nich otrzymało dotacje.

 
Wyłonione i nagrodzone projekty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

 
„Hip, hip! Hipoterapia” Stowarzyszenia Jeździeckiego „Szarża” jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych. Stowarzyszeniu udało się już do tej pory zbudować specjalną rampę do wsiadania na konie i przeprowadzić pierwszy cykl zajęć. Program „Działaj lokalnie” był kolejną szansą na pozyskanie dodatkowych środków m.in. na zakup specjalistycznego wyposażenia. – Jesteśmy przeszczęśliwi, ponieważ dotacja pozwoli na organizację kolejnej tury bezpłatnych zajęć hipoterapii! Projekt zakłada również pomoc w poszerzeniu naszej hipoterapeutycznej kadry, co sprawi, że będziemy mogli pomóc jeszcze większej ilości osób – tak skomentowali uzyskanie dotacji członkowie sekcji hipoteraupetycznej SJ „Szarża”.
Wśród wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się także projekty ekologiczne. Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni „Nasz Żółwin” będzie realizować projekt „Żółwin Zero Śmieci”, a grupa nieformalna przyjaciół pszczół z Brwinowa – „Pszczoły w ogrodzie przy Zagrodzie”. Fundacja Pod Wspólnym Dachem z Parzniewa otrzymała dofinansowanie na warsztaty dla mam pod hasłem „Talenty mamy”.

 
Konkurs został przeprowadzony w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Europa i My. Patronat nad konkursem sprawują Burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Wójt Gminy Żabia Wola. Program dofinansowany ze środków gmin Brwinów i Grodzisk Mazowiecki.

 

fot. Stowarzyszenie Europa i My.