Od 17 czerwca mieszkańcy gminy Brwinów, których nie stać na pomoc prawną, mogą skorzystać z bezpłatnych porad w powiatowym punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego przy ul. Turystycznej 4 w Brwinowie.

Na terenie powiatu pruszkowskiego dostępna jest nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Punkt w Brwinowie został uruchomiony przez powiat pruszkowski, a gmina Brwinów udostępniła lokal na ten cel. – To jedna z moich inicjatyw, które chciałem zrealizować, startując w wyborach samorządowych do rady powiatu i udało się w miarę szybko – zaznacza Grzegorz Kamiński, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Z bezpłatnych porad prawnych i porad obywatelskich może korzystać każdy, kto przed uzyskaniem pomocy złoży pisemne oświadczenie, z którego wynika, że nie stać go na odpłatną usługę prawną. Poza poradami prawnymi i obywatelskim w punkcie są świadczone dodatkowo usługi edukacji prawnej, a od przyszłego roku - nieodpłatnych mediacji. Pomoc prawną udziela Fundacja Honeste Vivere wyłoniona w trybie otwartego konkursu ofert. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad adwokatów, radców prawnych wyznaczonych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych oraz Okręgową Radę Adwokacką.

Z bezpłatnej pomocy można skorzystać po wcześniejszym umówieniu się z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem telefonicznie pod nr. 22 738 14 63 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kobiety w ciąży będą przyjmowane poza kolejnością.

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą przyjść osobiście, oraz osobom mającym trudności w komunikowaniu nieodpłatana pomoc może być udzielana także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. O takiej potrzebie należy poinformować podczas umawiania się przy dokonaniu zgłoszenia.

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Brwinowie

Turystyczna 4 w budynku na terenie Stadionu Miejskiego

godziny otwarcia:

poniedziałki – godz. 10.00–14.00

wtorki – godz. 14.00–18.00

środy – godz. 10.00–14.00

czwartki – godz. 14.00–18.00

piątki – godz. 10.00–14.00

Więcej informacji na temat udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie pruszkowskim znajduje się na  stronie http://www.powiat.pruszkow.pl/nieodplatna-pomoc-prawna

2--kopia
1--kopia
3--kopia
4--kopia