Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża” rozpoczyna od 4 maja cykl bezpłatnych zajęć hipoterapii skierowanych do osób niepełnosprawnych.

W ramach programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, w którym projekt SJ „Szarża” pn. „Hipoterapia i integracja społeczna dla osób niepełnosprawnych” zajął II miejsce, stowarzyszenie organizuje bezpłatne 30-minutowe sesje hipoterapii raz w tygodniu dla osób z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną. Dzięki dotacji Tesco i Fundacji Tesco był możliwy zakup specjalistycznej rampy do wsiadania na konia, która umożliwi nawet najbardziej potrzebującym osobom niepełnosprawnym uczestnictwo regularnych zajęciach hipoterapii.

Bezpłatne zajęcia hipoterapii będą dostosowane do stopnia niepełnosprawności uczestnika i będą polegać m.in. na zapoznaniu się z koniem i ćwiczeniach. W lipcu i sierpniu uczestnicy projektu oraz ich rodziny wezmą również udział w zajęciach rozwojowych, które wspomogą integrację z lokalną społecznością oraz przyczynią się do zwiększenia wrażliwości otoczenia na ich problemy i potrzeby.

Hipoterapia polega na przywracaniu sprawności psychomotorycznej, sensorycznej, społecznej poprzez jazdę konną. Poprawia ogólną sprawność fizyczną osób niepełnosprawnych i wpływa pozytywnie m.in. na układ nerwowy oddechowy czy układ krążenia.

Program projektu:
4 maja – 31 czerwca 2019 - bezpłatne 30-minutowe sesje hipoterapii raz w tygodniu dla osób z
niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną

1 lipca – 31 sierpnia 2019 - wspólne zajęcia ruchowe oraz warsztaty jeździeckie na temat koni, jeździectwa i działania hipoterapii dla uczestników projektu, ich rodzin oraz wolontariuszy SJS

Zgłoszenia na hipoterapię można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w razie pytań należy skontaktować się z osobą prowadzącą zajęcia - Anna Jeznach, tel. 797 024 049. Po wysłaniu zgłoszenia drogą mailową zostanie przesłany kwestionariusz, który należy wypełnić.

Informacje o tym, kto może korzystać z hipoterapii: http://szarza.pl/hipoterapia/