Gmina Brwinów pozyskała kolejne dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które pozwolą zrealizować zajęcia korekcyjne oraz naukę pływania dla uczniów z gminnych szkół.

 Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej pn. „Gimnastyka dla

kręgosłupa” będą prowadzone we wszystkich gminnych szkołach od lutego do czerwca oraz od września do grudnia i obejmą klasy I-VI w SP nr 1, III-IV w SP nr 2, II-VI w SP w Otrębusach oraz I, III i IV w SP w Żółwinie. Weźmie w nich udział ok. 220 uczniów podzielonych na 17 grup. Zaplanowano 340 godzin zajęć sportowych, które poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Wartość projektu wynosi 20 400 zł, a dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów to 10 200,00 zł.

 

Po raz kolejny ze wsparciem środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki będą realizowane bezpłatne zajęcia nauki pływania w ramach programu „Umiem pływać”. Zajęcia pod nazwą „Jak ryba w wodzie” obejmą uczniów ze wszystkich szkół gminnych. Od lutego do czerwca oraz od września do grudnia z wyjazdu na basen skorzystają uczniowie klas II, ponad 420 osób. Zaplanowano 720 godzin zajęć nauki pływania dla 36 grup liczących do 15 osób. Wartość projektu wynosi 206 400 zł, a dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów to 60 000,00 zł. Projekt przewiduje pokrycie wszystkich kosztów: wynajmu pływalni wraz z obsługą instruktorską, transport, opiekę oraz ubezpieczenie. Zajęcia realizowane będą w Miejskiej Krytej Pływalni KAPRY w Pruszkowie.