W czasie ferii biblioteka im. W. Wernera w Brwinowie zaprasza dzieci na zajęcia literacko-plastyczne i inne atrakcje.

Oferta zajęć biblioteki dla młodszych dzieci i tych w wieku szkolnym jest ciekawa i urozmaicona. Zajęcia będą odbywać się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki 1E oraz filii biblioteki w Otrębusach.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki 1E w Brwinowie

W pierwszym tygodniu ferii (28 stycznia-1 lutego) w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11-12.30 będą odbywały się zajęcia literacko-plastyczne dla najmłodszych. Panie bibliotekarki będą czytały bajkę, a dzieci będą wykonywały ilustracje z nią związane. Na każdych zajęciach będą wykorzystywane inne techniki malarskie.

Podczas warsztatów Oczko do Oczka młodsze i starsze dzieci mogą nauczyć się robienia na drutach. Robótki ręczne mimo że często są kojarzone z babcinymi zajęciami, cieszą się zainteresowaniem także u młodszych pokoleń. Dzierganie na drutach ma wiele zalet: uspokaja, podnosi samoocenę, poprawia zdolności matematyczne i usprawnia logiczne myślenie, a także zwiększa umiejętności społeczne. Zajęcia będą odbywać się od 28 stycznia do 8 lutego br. w poniedziałki i czwartki w godzinach 16-17.30. Należy przynieść własne materiały.

Trochę zimy w środku lata to zajęcia, podczas których dzieci nauczą się robienia kwiatów z bibuły. Róże, tulipany i inne rośliny będzie można stworzyć w sobotę 2 lutego w godzinach 11-12.30.

Miłośnicy planszówek mogą w nie pograć pod opieką mistrza gry w bibliotece w poniedziałki, czwartki i piątki od 16 do godziny zamknięcia biblioteki w danym dniu.

Filia biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1, Otrębusy

Dzieci w wieku szkolnym będą mogły wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych w pierwszym tygodniu ferii od 28 stycznia do 1 lutego w godzinach 13.30-15. Każdego dnia będą czytane książki na dany temat, a uczniowie będą wykonywać prace plastyczne na dany temat, m.in. zwierzęta zimowe czy karnawał.

Codziennie w godzinach otwarcia biblioteki chętni będą mogli też pograć w planszówki i dzięki temu ciekawie spędzić czas i poznać nowych kolegów.