Już po raz jedenasty obwód warszawski Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” i przedstawiciele mazowieckich szkół m.in. z Brwinowa zorganizowali przed świętami Bożego Narodzenia akcję „Paczka dla Kombatanta ze Lwowa oraz Rodaków z Wileńszczyzny i obwodu lwowskiego”.


Szkoła Podstawowa nr 1 od początku bardzo zaangażowała się w prowadzenie akcji, a dyrektor Anna Kurman pomagała w prowadzeniu korespondencji i koordynacji. W Zespole Szkół Ogólnokształcących został urządzony tymczasowy magazyn.

Inicjatorem akcji jest płk Waldemar Kruszyński, Prezes Zarządu Obwodu Warszawa Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Przez pierwsze 10 lat paczki były wożone do kombatantów lwowskich, ale akcja się rozrastała i obejmowała inne rejony, m.in. Ukrainę. W tym roku paczek było ponad 1060. Część paczek pojechała do Lwowa, ale większość trafiła do Polaków mieszkających na Litwie. W tegorocznej akcji rodacy otrzymali na święta paczki zawierające produkty spożywcze oraz listy z życzeniami. – Kresowym Polakom nasza pomoc jest niezwykle potrzebna. Ofiarność, jaką możemy się wykazać nie jest dla nas zbytnim obciążeniem, a dla tamtejszej Polonii jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta –  podkreśla płk Waldemar Kruszyński, Prezes Zarządu Obwodu Warszawa Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. 

Paczki były zbierane dzięki wsparciu uczniów z mazowieckich szkół i ich nauczycieli. Akcja została realizowana przy wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie, Straży Granicznej oraz gminy Brwinów.