Gmina Brwinów konsekwentnie realizuje inwestycje oświatowe – dwa dni po oficjalnym otwarciu przedszkola w Otrębusach ruszyła budowa przedszkola w Żółwinie. Termin realizacji: koniec września 2019 r.


Nowe przedszkole będzie usytuowane w centrum Żółwina, za placem zabaw znajdującym się w pobliżu skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej oraz Kasztanowej. Zaprojektowany został przestronny budynek 6-oddziałowego przedszkola samorządowego - parterowy z poddaszem użytkowym. Będzie mogło do niego uczęszczać 150 dzieci. Kondygnacje będą połączone klatką schodową i windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, pomieszczenia pomocnicze takie jak: szatnie, sanitariaty, pokój pielęgniarki/logopedy/psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, a także kuchnię wraz z towarzyszącym jej zapleczem.

 
Wykonawcą jest spółka Izolbud, która pokonała w przetargu konkurencję, oferując cenę 8 965 800,50 zł i zdobywając więcej punktów za doświadczenie.

 
Gmina Brwinów rozpoczęła już starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Wniosek złożony do Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” na początku września został oceniony pozytywnie. Daje to szansę na uzyskanie ponad 56,5 tys. zł na projekt „Przedszkole w Żółwinie bez barier architektonicznych – zastosowanie rozwiązań mających wpływ na dostępność obiektu”.

 
Prace na placu budowy ruszyły już 1 października. Zgodnie z umową za rok obiekt powinien zostać oddany do użytku.

004
001
002
003