Wśród laureatów konkursu „Edukator na Mazowszu” znalazła się Szkoła Podstawowa w Otrębusach oraz dwoje jej nauczycieli – zdobywca głównej nagrody „Kreatywny nauczyciel na Mazowszu” Arkadiusz Młyński oraz wyróżniona nauczycielka świetlicy Wioletta Łęgowska.

O nagrodę w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego mogły ubiegać się szkoły, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju uczniów, oraz nauczyciele, których cechuje zarówno wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych, jak też umiejętność inspirowania uczniów.
Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach otrzymała wyróżnienie w kategorii „Kreatywna szkoła podstawowa”, zaś nauczyciel informatyki Arkadiusz Młyński został zwycięzcą i otrzymał tytuł „Kreatywnego nauczyciela szkoły podstawowej”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała też nauczycielka świetlicy Wioleta Łęgowska.
– To zaszczyt dla nas, że podejmowane przez szkołę inicjatywy edukacyjno-wychowawcze są wysoko oceniane przez organizatorów różnego rodzaju konkursów. W swoim dorobku posiadamy już 18 certyfikatów poświadczających jakość naszej pracy w różnych dziedzinach oraz szereg wyróżnień i podziękowań – mówi dyrektor szkoły Urszula Wojciechowska i dodaje: – Gratuluję wszystkim moim wspaniałym i niezmiernie kreatywnym Nauczycielom, którzy nieustająco przyczyniają się do zdobywania kolejnych nagród i wyróżnień. Przekazuję Państwu moje ogromne wyrazy szacunku.